بهترین وکیل در تهران

در طلاق توافقی زوجین باید بر سر همه مسائل اساسی زندگی شان از جمله اجرت المثل ، مهریه ، 

استفاده از وکیل در طلاق توافقی و مطالبه مهریه

در طلاق توافقی زوجین باید بر سر همه مسائل اساسی زندگی شان از جمله اجرت المثل ، مهریه ، نفقه و ... باید به تفاهم دو جانبه و در نتیجه توافق کامل برسند.

با داشتن وکیل طلاق دپارتمان خانواده گروه وکلای ره جویان عدالت با سابقه درخشان نزدیک به سه دهه فعالیت در زمینه پرونده های خانواده می توانید بدون نیاز به حضور زوجین در دادگاه و جلسات داوری و مشاوره طلاق توافقی خود را در کوتاه ترین زمان ممکن به سرانجام برسانید.

امروزه در راهروهای دادگاه های خانواده به وفور زوج هایی دیده می شوند که بدلیل نداشتن سازگاری به دلایل مختلف از جمله عدم تفاهم، وجود مشکلات اقتصادی و ... کانون روابط زناشویی آنها دچار مشکل شده و دیگر قصد سازش برای ادامه زندگی مشترک را ندارند. در این حالت این زوج ها به دنبال جدایی بی دردسر و آسان هستند به همین جهت آنها طلاق توافقی را انتخاب می کنند.

در طلاق توافقی یک وکیل نمی تواند از طرف زن و مرد، وکالت در طلاق را به عهده گیرد و اگر زن از طرف مرد وکالت در طلاق گرفته باشد در این شرایط وکیل زن ، به نوعی با واسطه وکیل مرد نیز به حساب می آید و در این شرایط فقط حضور زن در دادگاه برای امضای دادخواست لازم است.

مهریه در طلاق توافقی چگونه است؟

در طلاق توافقی زن باید بخشی از مهریه اش یا کل آن را با توجه به توافق طرفین ببخشد و شیوه پرداخت مابقی مهریه نیز با توجه به توافق طرفین تعیین می شود.  

مهریه همواره یک پشتوانه محکم اجتماعی برای زنان به حساب می آید. باید توجه داشت که رای دادگاه برای مهریه به طور کامل براساس آنچه که زوجین توافق کرده اند صادر می شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه 16 بهمن 1396ساعت 20:33  توسط ره جویان عدالت