بهترین وکیل در تهران

باید در نظر داشت که بخشی از دعاوی که یک وکیل ملکی به آن ها می پردازد مانند فروش مال غیر ،

شناخت بهتر دعاوی مربوط به ملک و وکیل ملکی

باید در نظر داشت که بخشی از دعاوی که یک وکیل ملکی به آن ها می پردازد مانند فروش مال غیر ، جعل سند و .... کیفری هستند.

مبحث دعاوی ملکی از جمله مباحثی است که در دسته بندی حقوقی در حوزه وکالت ملکی قرار می گیرد و به طور کل رابطه بین انسان و اموال، خصوصاً اموال غیرمنقول را بیان می کند از اموال غیر منقول می توان به زمین، خانه و... اشاره کرد. اموال غیرمنقول اموالی هستند که به هیچ عنوان قابلیت جابجایی و نقل مکان ندارند.

 آنچه که وکیل ملکی همواره به آن می پردازد رفع دعاوی مختلفی است که باعث تضییع حق انسان ها در رابطه با اموال غیرمنقولشان می شود. از مهم ترین دعاوی ملکی می توان به دعوی اخذ صورت مجلس تفکیکی ، تصرف عدوانی ، خلع ید ، اخذ پایان کار ، حق سرقفلی ، تقسیم و افراز ملک مشاع و ... را اشاره کرد.

آشنایی با حق سرقفلی و حق کسب و پیشه :

مستأجرین املاک تجاری با پرداخت مبلغی به مالک، حقی را از مالک ملک خریداری می کنند که از آن به حق سرقفلی تعبیر می شود و حق سرقفلی با حق کسب و پیشه که بصورت تدریجی حاصل می شود و محتمل الحصول است فرق دارد.

میزان و مقدار حق سرقفلی کاملا مشخص است اما میزان و مقدار حق کسب و پیشه و تجارت قابل محاسبه نبوده و حتی ممکن است این حق بوجود نیاید.

 

متصرف و تصرف عدوانی

یکی از مباحث مهم در دعاوی ملکی تصرف عدوانی است. زمانی که مال غیرمنقولی بدون داشتن مجوز قانونی و بدون رضایت مالک آن ، توسط شخصی از تصرف مالک در بیاید دعوی تصرف عدوانی بوجود می آید. 

همچنین متصرف شخصی است که مالی را در اختیار دارد و از آن استفاده می کند و مکن است مالک باشد یا نباشد.

دپارتمان املاک گروه وکلای ره جویان عدالت با نزدیک به بیست و شش فعالیت هزاران پرونده مختلف در زمینه دعاوی ملکی را با موفقیت به پایان رسانده است.

با استفاده از مشاوره تلفنی رایگان این گروه می توانید مشکلات خود در زمینه های خانواده و کیفری ، حقوقی ، املاک ، را مطرح کرده و مشاوره بگیرید. همیشه داشتن یک وکیل خوب امتیاز مهمی در روند دعاوی مختلف و حسن بزرگی برای هر یک از طرفین دعوی است.

+ نوشته شده در  يکشنبه 15 بهمن 1396ساعت 13:07  توسط ره جویان عدالت