بهترین وکیل در تهران

دعاوی خانوادگی که از زمره حقوقی است که در قانون تعریف شده که برای زوجین در قانون مدنی،

استفاده از وکیل در دعاوی خانوادگی مانند طلاق توافقی

دعاوی خانوادگی که از زمره حقوقی است که در قانون تعریف شده که برای زوجین در قانون مدنی، قانون حمایت خانواده و قانون آئین دادرسی مدنی راجع به بخشی از موارد و حتی قانون جزا که دربرگیرنده خط مشی زندگی و تکالیف و شرایط و حقوق خانواده ها را تعریف می کند. در این نوشتار بخشی از موارد مربوط به دعاوی خانواده را به صورت خلاصه برای شما توضیح میدهیم. برای اطلاعات بیشتر درباره هر یک از این موارد میتوانید به صفحه ی مربوطه مراجعه کنید.

اجرت المثل ایام زناشویی:

چنانچه زن اموری را که شرعاً به عهدة وی نبوده و به دستور شوهر و با عدم قصد تبرّع انجام داده باشد و برای دادگاه نیز ثابت شود، دادگاه اجرت المثل کارهای انجام گرفته را محاسبه و به پرداخت آن حکم مینماید.

مهریه:

مهریه مالی است که به هنگام عقد نکاح برای ضوابط شرع و رسم و عادت از طرف مرد به زن پرداخت می گردد و صداق - صداقیه، کابین و قرض هم نامیده می شود مهر عندالمطالبه است یعنی به محض انعقاد عقد نکاح زوجه مالک مهریه می شود و این مالکیت نسبت به نصف مهر مستقر و در نیمی دیگر متزلزل است.

طلاق توافقی:

در موارد بسیار محدودی زن و شوهر پس از ازدواج بنا به دلایلی تصمیم بر جدایی از نوع توافقی می گیرند. زوجین (زن و شوهر) باید قبل از شروع مراحل طلاق توافقی در مورد مهریه ، نفقه ، جهیزیه و در صورت داشتن فرزند مشترک، در مورد حضانت فرزند و یا فرزندان به توافق برسند.

 

نفقه:

نفقه در اصطلاح حقوقی عبارت از امکانات اولیه ایست که فرد برای زندگانی احتیاج به آن دارد از قبیل خوراک، پوشاک، مسکن، اثاث منزل و در اصطلاح حقوقی کسی که باید نفقه را پرداخت کند منفق و کسی که نفقه به او داده می شود را منفق علیه گویند.

در صورتیکه نیاز به مشاوره در خصوص دعاوی خانوادگی ، میتوانید به صورت رایگان مورد حقوقی خود را از طریق تلفن با همکاران ما مطرح کنید و یا در صورت تمایل به مشاوره حضوری با مراجعه به سایت ره جویان عدالت در قسمت قرار مشاوره ، زمان مشاوره خود را ثبت کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و قرار مشاوره شما را قطعی کنند.

+ نوشته شده در  شنبه 30 دی 1396ساعت 20:17  توسط ره جویان عدالت