بهترین وکیل در تهران

مدارک لازم برای طلاق توافقی چیست؟ زمانی که زوجین بخواهند درخواست طلاق توافقی را به دادگا

جدایی آسان و بدون هیاهو زوجین با طلاق توافقی

مدارک لازم برای طلاق توافقی چیست؟

زمانی که زوجین بخواهند درخواست طلاق توافقی را به دادگاه ارائه بدهند مدارکی به شرح ذیل برای ثبت آن نیاز است: 
1- شناسنامه زوجین 
2- کارت ملی زوجین 
3- اصل عقدنامه در صورتی که در دسترس نباشد یا مفقود شده باشد هر یک از زوجین یا وکلای آنها می توانند با مراجعه به دفترخانه ای که عقد در آن صورت گرفته مراجعه نمایند و تقاضای رونوشت نمایند.

هزینه های طلاق توافقی و میزان حق الوکاله چگونه است؟

هزینه در طلاق توافقی متفاوت می باشد و حق الوکاله های متفاوتی از سوی برخی وکلا اعلام می شود. حق الوکاله طلاق توافقی در ره جویان عدالت برای هر نفر یک میلیون تومان می باشد و این مبلغ شامل کلیه هزینه های ثبت دادخواست و داوری و مشاوره در دادگاه می باشد و در صورتی که زوجین بخواهند هر دو می توانند وکیل اخذ نمایند و بدون اینکه خودشان در دادگاه و دفترخانه طلاق حاضر شود مراحل طلاق توافقی انجام می شود هزینه برای زوجین که 2 وکیل برای این امر اخذ نمایند مبلغ دو میلیون تومان می باشد.

نفقه چیست؟

نفقه در اصطلاح حقوقی عبارت از چیزهایی است که شخص برای زندگانی احتیاج به آن دارد از قبیل خوراک، پوشاک، مسکن و اثاث منزل در اصطلاح حقوقی کسی که باید نفقه را پرداخت کند منفق و کسی که نفقه به او داده می شود را منفق علیه گویند.

هزینه دادرسی دعوی نفقه

هزینه دادرسی در دعوی حقوقی 5/3 درصد بهای خواسته است و اگر با جلب نظر کارشناس باشد حدوداً 150 الی 200 هزار تومان هزینه دارد. هزینه دادرسی در دعوی کیفری فقط 10 الی 30 هزار تومان می باشد.

مهریه چیست؟

مطابق قوانین کشور ما هر انسانی اعم از زن و مرد از اهلیت تمتع برخوردار است یعنی ایشان می تواند دارای حق شود از جمله این حقوق آن است که می تواند مالک مال شود و هرگونه تصرفی را در امور مالی خود بنماید مگر آن که محجور محسوب شود یعنی دیوانه، سفیه و یا غیر رشید باشد و از این جهت هیچ تفاوتی بین زن و مرد نمی باشد از جمله این حقوق مالی مهریه است که مرد هنگام ازدواج یا زن مالی را به او می دهد

 

منبع مقاله : وب سایت ره جویان عدالت

+ نوشته شده در  شنبه 30 دی 1396ساعت 20:15  توسط ره جویان عدالت