بهترین وکیل در تهران

باید در نظر گرفت که معاملات ملکی همیشه آن طور که مدنظر ماست پیش نمی روند و گاهی یکی از طرفین با عمل

وکیل املاک و دعاوی کیفری مرتبط با ملک

باید در نظر گرفت که معاملات ملکی همیشه آن طور که مدنظر ماست پیش نمی روند و گاهی یکی از طرفین با عمل نکردن به تعهدات خود مسئله ای را بوجود می آورد که به آسانی قابل حل نیست و نیازمند رسیدگی قضایی است.

دعاوی ملکی بطور کلی به رابطه بین انسان و اموال غیر منقول می پردازد. آنچه که اهمیت دارد این است که در قانون مدنی ، املاک در دسته اموال غیرمنقول قرار می گیرند. اموال غیر منقول در لغت به معنای غیر قابل حمل است و به اموالی گفته میشود که نتوان آن ها را از مکانی به مکان دیگر انتقال داد.

به جهت نبود پایداری در قیمت ملک همواره مشکلاتی در زمینه معاملات ملکی بوجود می آید. از جمله این چالش ها می توان به حفظ و نگهداری املاک در مقابل تعدی به آن ها ، ادعای فسخ مبایعه نامه و... اشاره کرد.

در این شرایط دعاوی ملکی بوجود می آیند، از جمله این دعاوی می توان به  تصرف عدوانی ، خلع ید ، الزام به تنظیم سند رسمی و ... اشاره کرد که دارای دسته بندی های متفاوتی از جمله دعاوی حقوقی املاک ، دعاوی ثبتی و دعاوی کیفری مربوط به املاک هستند که برای رفع مشکلات این گونه دعاوی نیاز و وجود یک وکیل ملکی مجرب و با تجربه حس می شود.

برای بهره مندی از بهترین وکیل ملکی می توانید با گرفتن مشاوره حقوقی از وکلای دپارتمان املاک گروه وکلای ره جویان عدالت که آشنایی کامل به تمامی حقوق مربوط به ملک از جمله حق انتفاع شخص ثالث ، تصرف اموال و ... دارند به پیروزی در هرگونه دعاوی ملکی نزدیک شوید.

از جمله دعاوی ثبتی مرتبط با املاک نیز می توان به ابطال عملیات ثبتی کمیسیون های ثبتی ،  ابطال سند مالکیت معارض ، ابطال اجرائیه ثبتی و ... اشاره کرد.

از دعاوی حقوقی ملکی می توان به الزام به فسخ قرارداد مطالبه سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت ،  اخذ پایان کار ، اخذ صورت مجلس تفکیکی و ... اشاره کرد.

باید توجه کرد دعاوی کیفری مرتبط به املاک زمانی واقع می شود که در مورد املاک جرمی رخ داده باشد ، از جمله دعاوی کیفری مربوط به املاک می توان به خیانت در امانت ، تغییر کاربری اراضی کشاورزی ، فروش مال غیر و ... اشاره کرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه 20 فروردين 1397ساعت 18:59  توسط ره جویان عدالت