بهترین وکیل در تهران

بهترین وکیل در تهران - گروه وکلای دادگستری ره جویان عدالت

استفاده از وکیل در طلاق توافقی و مطالبه مهریه

در طلاق توافقی زوجین باید بر سر همه مسائل اساسی زندگی شان از جمله اجرت المثل ، مهریه ، نفقه و ... باید به تفاهم دو جانبه و در نتیجه توافق کامل برسند.

با داشتن وکیل طلاق دپارتمان خانواده گروه وکلای ره جویان عدالت با سابقه درخشان نزدیک به سه دهه فعالیت در زمینه پرونده های خانواده می توانید بدون نیاز به حضور زوجین در دادگاه و جلسات داوری و مشاوره طلاق توافقی خود را در کوتاه ترین زمان ممکن به سرانجام برسانید.

امروزه در راهروهای دادگاه های خانواده به وفور زوج هایی دیده می شوند که بدلیل نداشتن سازگاری به دلایل مختلف از جمله عدم تفاهم، وجود مشکلات اقتصادی و ... کانون روابط زناشویی آنها دچار مشکل شده و دیگر قصد سازش برای ادامه زندگی مشترک را ندارند. در این حالت این زوج ها به دنبال جدایی بی دردسر و آسان هستند به همین جهت آنها طلاق توافقی را انتخاب می کنند.

در طلاق توافقی یک وکیل نمی تواند از طرف زن و مرد، وکالت در طلاق را به عهده گیرد و اگر زن از طرف مرد وکالت در طلاق گرفته باشد در این شرایط وکیل زن ، به نوعی با واسطه وکیل مرد نیز به حساب می آید و در این شرایط فقط حضور زن در دادگاه برای امضای دادخواست لازم است.

مهریه در طلاق توافقی چگونه است؟

در طلاق توافقی زن باید بخشی از مهریه اش یا کل آن را با توجه به توافق طرفین ببخشد و شیوه پرداخت مابقی مهریه نیز با توجه به توافق طرفین تعیین می شود.  

مهریه همواره یک پشتوانه محکم اجتماعی برای زنان به حساب می آید. باید توجه داشت که رای دادگاه برای مهریه به طور کامل براساس آنچه که زوجین توافق کرده اند صادر می شود.

+ نوشته شده در  دوشنبه 16 بهمن 1396ساعت 20:33  توسط ره جویان عدالت 

مزیت استفاده از وکیل در طلاق توافقی

متاسفانه "طلاق" واژه‌ای است که این روزها خیلی با آن برخورد می کنیم، ولی شاید خیلی ها با تمام ابعاد آن آشنایی نداشته باشند. قبل از آنکه به موضوع مورد بحث یعنی طلاق توافقی بپردازیم جالب است بدانید که 40 درصد از طلاق های ثبت شده از نوع طلاق توافقی می باشد. تمایل زوجین (زن و شوهر) به دوری از دعوا و درگیری باعث شده است که طلاق توافقی یکی یا به نوعی بهترین انتخاب باشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در   2 بهمن 1396ساعت 8:27  توسط ره جویان عدالت 

روند رو به رشد طلاق توافقی در ایران

یکی از عوامل این قضیه را می توان افزایش زنان مستقل در جامعه ایرانی دانست که دلیل این امر را می توان شرکت این دسته زنان در فعالیت های شغلی ، اقتصادی و اجتماعی و ... دانست که باعث قدرت آنها شده و آنان را از حمایت های مالی مردان بی نیاز می کند.

در نتیجه آنان به خاطر رهایی از مشکلات زناشویی تقاضای طلاق توافقی می کنند. در واقع این گونه زنان با آن دسته از زنانی که یصورت ستی ازدواج کرده و پس از مدتی در زندگی زناشویی به مشکل می خورند و به ناچار این مشکلات را تحمل می کنند فرق دارند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 30 دی 1396ساعت 20:20  توسط ره جویان عدالت 

استفاده از وکیل در دعاوی خانوادگی مانند طلاق توافقی

دعاوی خانوادگی که از زمره حقوقی است که در قانون تعریف شده که برای زوجین در قانون مدنی، قانون حمایت خانواده و قانون آئین دادرسی مدنی راجع به بخشی از موارد و حتی قانون جزا که دربرگیرنده خط مشی زندگی و تکالیف و شرایط و حقوق خانواده ها را تعریف می کند. در این نوشتار بخشی از موارد مربوط به دعاوی خانواده را به صورت خلاصه برای شما توضیح میدهیم. برای اطلاعات بیشتر درباره هر یک از این موارد میتوانید به صفحه ی مربوطه مراجعه کنید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 30 دی 1396ساعت 20:17  توسط ره جویان عدالت 

جدایی آسان و بدون هیاهو زوجین با طلاق توافقی

مدارک لازم برای طلاق توافقی چیست؟

زمانی که زوجین بخواهند درخواست طلاق توافقی را به دادگاه ارائه بدهند مدارکی به شرح ذیل برای ثبت آن نیاز است: 
1- شناسنامه زوجین 
2- کارت ملی زوجین 
3- اصل عقدنامه در صورتی که در دسترس نباشد یا مفقود شده باشد هر یک از زوجین یا وکلای آنها می توانند با مراجعه به دفترخانه ای که عقد در آن صورت گرفته مراجعه نمایند و تقاضای رونوشت نمایند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 30 دی 1396ساعت 20:15  توسط ره جویان عدالت 

تبدیل جدایی عاطفی به طلاق توافقی

زن و مرد میتوانند با توافق یکدیگراقدام به طلاق نمایند، لیکن مقصود از طلاق به توافق زوجین این نیست که اراده ي زن و مرد به یک اندازه در طلاق مؤثر بوده و به منزله یک قرارداد بین زوجین تلقیمیشود، چنین امري در فقه امامیه و قانون مدنی قابل قبول نیست، چراکه هر دو،طلاق را حق و اختیار مرد دانستهاند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 30 دی 1396ساعت 20:11  توسط ره جویان عدالت 

طلاق توافقی چند روز طول می کشد؟ وکیل طلاق در تهران

طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی به طلاقی گفته می شود که زوجین به هر دلیلی تمایل دارند با تفاهم از هم جدا شوند هر توافقی که آنها در خصوص مهریه ، نفقه، جهیزیه، حضانت و ملاقات فرزند داشته باشند از نظر دادگاه محترم و قابل قبول خواهد بود به عنوان مثال توافق می کنند زوجه مهریه را در قبال طلاق ببخشد یا دریافت کند و یا با شرایط توافق شده مهریه پرداخت شود بنابراین تمام موارد توافق در رای دادگاه منعکس خواهد شد و قابلیت اجرا دارد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 30 دی 1396ساعت 20:06  توسط ره جویان عدالت 

نمونه دادخواست طلاق توافقی، وکیل طلاق توافقی

 قبل از ارائه نمونه دادخواست طلاق توافقی، خوب است که به این مطلب اشاره شود که متن دادخواست طلاق توافقی اهمیتی ندارد و در خصوص آن نباید وسواس نشان داد به بیان دیگر لازم نیست که زوجین یا وکلای آن ها در متن دادخواست جزئیات کامل توافق های زوجین (توافق نامه طلاق توافقی) را منعکس کنند صرف درخواست طلاق توافقی ساده کفایت می کند و بهتر است مشروح کامل توافقات زوجین حتی اگر برای آن ها قبل از دادخواست، صورتجلسه طلاق توافقی تنظیم شده باشد به مرحله مشاوره دادگاه یا حضور نزد قاضی موکول شود.

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 30 دی 1396ساعت 18:39  توسط ره جویان عدالت