بهترین وکیل در تهران

بهترین وکیل در تهران - گروه وکلای دادگستری ره جویان عدالت

وکیل املاک و دعاوی کیفری مرتبط با ملک

باید در نظر گرفت که معاملات ملکی همیشه آن طور که مدنظر ماست پیش نمی روند و گاهی یکی از طرفین با عمل نکردن به تعهدات خود مسئله ای را بوجود می آورد که به آسانی قابل حل نیست و نیازمند رسیدگی قضایی است.

دعاوی ملکی بطور کلی به رابطه بین انسان و اموال غیر منقول می پردازد. آنچه که اهمیت دارد این است که در قانون مدنی ، املاک در دسته اموال غیرمنقول قرار می گیرند. اموال غیر منقول در لغت به معنای غیر قابل حمل است و به اموالی گفته میشود که نتوان آن ها را از مکانی به مکان دیگر انتقال داد.

به جهت نبود پایداری در قیمت ملک همواره مشکلاتی در زمینه معاملات ملکی بوجود می آید. از جمله این چالش ها می توان به حفظ و نگهداری املاک در مقابل تعدی به آن ها ، ادعای فسخ مبایعه نامه و... اشاره کرد.

در این شرایط دعاوی ملکی بوجود می آیند، از جمله این دعاوی می توان به  تصرف عدوانی ، خلع ید ، الزام به تنظیم سند رسمی و ... اشاره کرد که دارای دسته بندی های متفاوتی از جمله دعاوی حقوقی املاک ، دعاوی ثبتی و دعاوی کیفری مربوط به املاک هستند که برای رفع مشکلات این گونه دعاوی نیاز و وجود یک وکیل ملکی مجرب و با تجربه حس می شود.

برای بهره مندی از بهترین وکیل ملکی می توانید با گرفتن مشاوره حقوقی از وکلای دپارتمان املاک گروه وکلای ره جویان عدالت که آشنایی کامل به تمامی حقوق مربوط به ملک از جمله حق انتفاع شخص ثالث ، تصرف اموال و ... دارند به پیروزی در هرگونه دعاوی ملکی نزدیک شوید.

از جمله دعاوی ثبتی مرتبط با املاک نیز می توان به ابطال عملیات ثبتی کمیسیون های ثبتی ،  ابطال سند مالکیت معارض ، ابطال اجرائیه ثبتی و ... اشاره کرد.

از دعاوی حقوقی ملکی می توان به الزام به فسخ قرارداد مطالبه سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت ،  اخذ پایان کار ، اخذ صورت مجلس تفکیکی و ... اشاره کرد.

باید توجه کرد دعاوی کیفری مرتبط به املاک زمانی واقع می شود که در مورد املاک جرمی رخ داده باشد ، از جمله دعاوی کیفری مربوط به املاک می توان به خیانت در امانت ، تغییر کاربری اراضی کشاورزی ، فروش مال غیر و ... اشاره کرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه 20 فروردين 1397ساعت 18:59  توسط ره جویان عدالت 

شناخت بهتر دعاوی مربوط به ملک و وکیل ملکی

باید در نظر داشت که بخشی از دعاوی که یک وکیل ملکی به آن ها می پردازد مانند فروش مال غیر ، جعل سند و .... کیفری هستند.

مبحث دعاوی ملکی از جمله مباحثی است که در دسته بندی حقوقی در حوزه وکالت ملکی قرار می گیرد و به طور کل رابطه بین انسان و اموال، خصوصاً اموال غیرمنقول را بیان می کند از اموال غیر منقول می توان به زمین، خانه و... اشاره کرد. اموال غیرمنقول اموالی هستند که به هیچ عنوان قابلیت جابجایی و نقل مکان ندارند.

 آنچه که وکیل ملکی همواره به آن می پردازد رفع دعاوی مختلفی است که باعث تضییع حق انسان ها در رابطه با اموال غیرمنقولشان می شود. از مهم ترین دعاوی ملکی می توان به دعوی اخذ صورت مجلس تفکیکی ، تصرف عدوانی ، خلع ید ، اخذ پایان کار ، حق سرقفلی ، تقسیم و افراز ملک مشاع و ... را اشاره کرد.

آشنایی با حق سرقفلی و حق کسب و پیشه :

مستأجرین املاک تجاری با پرداخت مبلغی به مالک، حقی را از مالک ملک خریداری می کنند که از آن به حق سرقفلی تعبیر می شود و حق سرقفلی با حق کسب و پیشه که بصورت تدریجی حاصل می شود و محتمل الحصول است فرق دارد.

میزان و مقدار حق سرقفلی کاملا مشخص است اما میزان و مقدار حق کسب و پیشه و تجارت قابل محاسبه نبوده و حتی ممکن است این حق بوجود نیاید.

 

متصرف و تصرف عدوانی

یکی از مباحث مهم در دعاوی ملکی تصرف عدوانی است. زمانی که مال غیرمنقولی بدون داشتن مجوز قانونی و بدون رضایت مالک آن ، توسط شخصی از تصرف مالک در بیاید دعوی تصرف عدوانی بوجود می آید. 

همچنین متصرف شخصی است که مالی را در اختیار دارد و از آن استفاده می کند و مکن است مالک باشد یا نباشد.

دپارتمان املاک گروه وکلای ره جویان عدالت با نزدیک به بیست و شش فعالیت هزاران پرونده مختلف در زمینه دعاوی ملکی را با موفقیت به پایان رسانده است.

با استفاده از مشاوره تلفنی رایگان این گروه می توانید مشکلات خود در زمینه های خانواده و کیفری ، حقوقی ، املاک ، را مطرح کرده و مشاوره بگیرید. همیشه داشتن یک وکیل خوب امتیاز مهمی در روند دعاوی مختلف و حسن بزرگی برای هر یک از طرفین دعوی است.

+ نوشته شده در  يکشنبه 15 بهمن 1396ساعت 13:07  توسط ره جویان عدالت